Logo General Fresh
General Fresh 1 marca 2017 3 min czytania
W kuchni

5 miejsc, o których sprzątaniu zapominamy

zrzut ekranu 2017 03 01 o 152711 5877

Utrzymanie porządku to coś więcej, niż kwestia estetyki. To także, a raczej przede wszystkim, kwestia higieny. A skoro higieny, to i zdrowia. Dlatego dziś chcemy zwrócić Twoją uwagę na miejsca, w których brud może okazać się szkodliwy i niebezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny. A zatem – do dzieła!

Kosz na śmieci

W pierwszej kolejności weź pod lupę swój kosz na śmieci. To do niego trafiają wszystkie niepotrzebne rzeczy, odpadki z kuchni, a także zużyte materiały higieniczne. Sam wiesz, co się dzieje, kiedy zapomnisz na czas wynieś śmieci. Pierwszym sygnałem, który przypomni Ci o zaniedbaniu będzie nieprzyjemny zapach. Jego obecność świadczy o rozwoju bakterii, które mogą okazać się przyczyną wielu chorób. Dlatego regularne opróżnianie kosza jest takie ważne. Ale to nie wszystko: co kilka zmian worka warto umyć kosz. Wystarczy ciepła woda z płynem do naczyń i dokładnie spłukanie. Zadbaj, aby przed założeniem nowego worka kosz był zupełnie suchy.

Toaleta

Kolejnym punktem jest toaleta. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest utrzymanie jej w czystości. A oto trzy podpowiedzi, dzięki którym Twoje WC pozostanie higienicznie czyste na dłużej:

  • Wnętrze muszli klozetowej umyj zagęszczonym płynem do WC Force.
  • Użyj naszego innowacyjnego olejku do WC Force, który chroni WC przed zabrudzeniami nawet do dwóch tygodni.
  • Skorzystaj z kostki do WC marki General Fresh – to jak kropka nad „i” w słowie higiena.

Zlew

Na ścianach zlewu gromadzi się tłuszcz, resztki jedzenia, naloty po herbacie i kawie. Korzystasz z niego nie tylko podczas zmywania, ale także podczas przygotowywania posiłków, dlatego jego czystość jest tak ważna. Na osady i zaschnięte zabrudzenia najskuteczniejszą bronią będzie mleczko do czyszczenia. Dbasz o zlew regularnie? Świetnie! Na pewno spodoba Ci płyn „Czysta Kuchnia”.

Odpływy

Nieświeży zapach z niedrożnych rur bywa więcej niż nieprzyjemny... Nieważne, czy zapchała się umywalka, zlew czy odpływ wanny/prysznica. Każda taka awaria wymaga szybkiej reakcji. Dlatego środek do udrażniania rur Nurek powinien być zawsze w Twojej szafce z środkami czystości. Nurek usuwa wszelkie osady, zbitki z włosów, czy resztek jedzenia. Dzięki niemu hydraulik nie będzie Ci więcej potrzebny, aby usunąć niedrożność rur.

Pod i za meblami

Odkurzanie i mycie podłóg należy do głównych zadań podczas porządków. Jednak czy pamiętasz, że pod meblami i za nimi również zbiera się kurz? Raz na kwartał warto odsunąć meble, aby zadbać o podłogę i ściany. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się kurzu, który stanowi raj dla roztoczy, ale przy okazji sprawdzisz, czy nie wdała się w tych miejscach wilgoć. To bardzo ważne, ponieważ od wilgoci do pleśni i grzybów dzieli tylko jeden krok.

Regularne sprzątanie pozwoli Ci nie tylko zachować dobrą kondycję Twojego mieszkania, ale także pomoże utrzymać zdrowie i świetne samopoczucie domowników. Wiemy, że czasu na porządki jest zawsze mało. Dlatego General Fresh ma dla Ciebie szeroką gamę środków czystości. Z nami każde sprzątanie pójdzie Ci znacznie szybciej.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania