Logo General Fresh
General Fresh 5 marca 2020 3 min czytania
W kuchni

Czyszczenie zmywarki w kilku krokach

shutterstock 1483157588 6587

Czysta zmywarka to czyste naczynia. Kiedy zauważysz, że na talerzach zostają resztki jedzenia, a kieliszki są pełne smug, najwyższa pora wziąć się za sprzątanie. Tylko jak wyczyścić zmywarkę szybko i efektywnie? Wystarczy kilka kroków.


Czyszczenie zmywarki – wybór odpowiedniego środka

Zmywarkę możemy wyczyścić na dwa sposoby. Pierwszy, przy użyciu środka chemicznego przeznaczonego do czyszczenia zmywarki. Drugi, przy użyciu domowych środków czystości. Z kilku powodów polecamy przede wszystkim pierwszy sposób.

  • Wybierając specjalny środek do czyszczenia zmywarki, oszczędzasz czas, bo jego aplikacja jest prosta, a produkt gotowy od razu.
  • Środki do czyszczenia zmywarek zostały stworzone tak, aby były dla tych urządzeń bezpieczne. Próbując domowych sposobów, nigdy nie masz pewności, że przygotowany środek nie zaszkodzi zmywarce.
  • Porównując cenę i wydajność gotowych produktów chemicznych z domowymi środkami, należy stwierdzić, że pierwsza opcja jest bardziej opłacalna.

Jakie środki wybrać i jak ich używać? Polecamy wysokiej jakości płyn do czyszczenia zmywarki General Fresh. To produkt, który wystarczy wlać do pojemniczka na płyny w zmywarce. Możesz to zrobić wraz z naczyniami, ale jeśli twoje urządzenie jest wyjątkowo brudne, najpierw wstaw pustą zmywarkę, jedynie z płynem. Dzięki temu produkt na pewno wyczyści trudno dostępne miejsca. Po takim zabiegu płyn należy stosować regularnie, co kilka zmywań. W ten sposób zmywarka będzie zabezpieczona przed osadzaniem się kamienia i nieczystości, a to przedłuży jej żywotność.

Czyszczenie zmywarki domowymi sposobami

Wśród bezpiecznych dla zmywarki domowych preparatów do czyszczenia można wymienić ocet i sodę oczyszczoną. Pierwszy środek należy wylać na dno urządzenia (ok. 250 ml), a drugi wsypać do pojemnika na tabletkę. Potem włącz zmywarkę na program z wysoką temperaturą. Zmywarka powinna być odświeżona.

Uwaga! Dobranie złych proporcji może sprawić, że ze zmywarki długo będzie wydobywać się nieprzyjemny zapach.

Dbanie o zmywarkę na co dzień

Aby zmywarka była czysta, trzeba o nią dbać na co dzień. Wymaga to m.in. czyszczenia filtrów i używania soli.

  • Raz na jakiś czas wysuwaj kosze znajdujące się w zmywarce. Jeśli zauważysz, że osadzają się na nich nieczystości (np. resztki jedzenia) usuń je ręcznie, używając do tego gąbki i płynu do mycia naczyń.
  • Regularnie czyść filtr znajdujący się na dnie zmywarki. Wyjmij go z urządzenia i, jeśli to możliwe, rozłóż na części: filtr główny, gruboziarnisty i mikrofiltr. Każdą dokładnie wyczyść.
  • Co kilka myć sprawdź uszczelki. Możliwe, że gromadzą się w nich resztki jedzenia.
  • Regularnie używaj soli do zmywarki. Dzięki temu urządzenie będzie działać dłużej i efektywniej.
  • Aby uniknąć gromadzenia się wilgoci w urządzeniu, otwieraj drzwi zmywarki po każdym użyciu. Jeśli przeszkadza ci zapach wydobywający się z wnętrza, kup odświeżacz do zmywarki. To dyskretny produkt, dzięki któremu zapomnisz o nieprzyjemnym zapachu.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania