Logo General Fresh
General Fresh 18 lutego 2017 3 min czytania
W kuchni

Jak czyścić powierzchnie kuchenne?

zrzut ekranu 2017 02 28 o 082407 5876

Kuchnia. Dla wielu to serce domu. Nie tylko przygotowujesz w niej posiłki. To tutaj najczęściej spotykają się wszyscy domownicy i to w kuchni pozwalasz sobie na kawę z najbliższymi przyjaciółmi. Dlatego porządek w kuchni po prostu musi być. A jak wiadomo, różne powierzchnie wymagają różnego traktowania. Jakiego? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci efektywne i efektowne sprzątanie kuchni.

Podłogi i ściany

Na kuchennej podłodze położyłeś płytki? Nic dziwnego, są wytrzymałe i łatwo utrzymać je w czystości. Prawdopodobnie płytki leżą również na ścianach koło zlewu czy kuchenki. Jeśli chcesz je szybko, a zarazem dokładnie umyć najlepszym i najprostszym sposobem będzie ciepła woda z dodatkiem płynu uniwersalnego. Do mycia podłogi możesz użyć zwykłego mopa, ponieważ płytki „nie narzekają” na kontakt z dużą ilością wody. Płyn uniwersalny Splash sprawdzi się również, jeśli na Twojej podłodze leży wykładzina PCV. Do czyszczenia płytek na ścianach sięgnij po zmywak kuchenny. Chłonna gąbka skutecznie zbiera brud, a czyścik z drugiej strony ułatwi Ci usunięcie zaschniętych zabrudzeń. Jeśli wybierzesz zmywak kuchenny General Fresh możesz być pewien, że po pierwszym użyciu nie będziesz musiał sięgać po nowy, a to dzięki jego wysokiej wytrzymałości. Po umyciu płytek wodą z płynem uniwersalnym wystarczy wytrzeć je do sucha ręcznikiem papierowym. Możesz użyć też płynu do mycia naczyń, który lepiej radzi sobie z tłustymi plamami powstałymi np. podczas smażenia bez pokrywki. 

Sprzęty kuchenne

Jednym z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc jest kuchenka. Niezależnie od tego, czy korzystasz z płyty gazowej, indukcyjnej, czy elektrycznej wiesz, że pozostawienie na niej rozlanej zupy, sosu lub tłuszczu z patelni zawsze kończy się tak samo. Od dziś to jednak nic strasznego. Płyn Splash Czysta Kuchnia od General Fresh usunie każdą, nawet najbardziej zapieczoną plamę i to nie tylko z kuchenki. Z jego pomocą wyczyścisz także piekarnik, okap, a nawet zlew. Doskonały duet z płynem tworzy zmywak kuchenny, a w przypadku mycia dużych powierzchni ścierki kuchenne Major Domus. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie płynu i już żadne zabrudzenia nie będą dla Ciebie koszmarem.

Meble

To, jakich środków użyjesz do czyszczenia powierzchni swoich mebli kuchennych, zależy przede wszystkim od tego, z czego są wykonane. Dla mebli drewnianych najbezpieczniejsze są chusteczki nawilżane do mebli. Nie tylko pomogą Ci usunąć kurz i brud, ale jednocześnie zabezpieczą powierzchnię drewna. To dużo wygodniejsze rozwiązanie niż ściereczka zwilżona samą wodą. W przypadku mebli laminowanych śmiało możesz sięgnąć po Płyn Splash Czysta Kuchnia od General Fresh. Kolejnym sposobem jest umycie mebli płynem uniwersalnym – możesz to zrobić przed umyciem płytek. W ten sposób zaoszczędzisz na wodzie.

Czysta kuchnia to nie tylko coś miłego dla oka. To przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, bo przecież tam, gdzie jest czysto nie ma warunków do rozwoju groźnych bakterii. Nieważne, jak urządzona jest Twoja kuchnia – z środkami czystości od General Fresh zachowasz czystość na każdej płaszczyźnie, od podłogi, przez ściany, aż po sprzęty i meble kuchenne.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania