Logo General Fresh
General Fresh 5 sierpnia 2019 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak dbać o porządek w… pracy

shutterstock 1062019226 6497

O tym, jak dbać o porządek w domu napisano już wiele artykułów. Publikacji na temat pracy jest jednak niewiele, chociaż to właśnie tam spędzamy kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. Dowiedz się, jak dbać o porządek w pracy!

Przestrzeń wokół biurka

W pracy biurowej przestrzeń wokół stanowiska pracy powinna być zawsze czysta i uporządkowana. Zaniedbana utrudnia koncentrację, zmniejsza kreatywność i źle wpływa na samopoczucie. Może też obniżyć wydajność pracowników.

Aby utrzymać przestrzeń wokół biura w porządku, wystarczy zaopatrzyć się w środek na kurze. Najprostsze w użyciu będą chusteczki nawilżane General Fresh – każdy może ich użyć w dowolnej chwili i w zależności od potrzeb. Wymagają mniej zachodu od sprayu, który trzeba nałożyć najpierw na ściereczkę. Łatwość użycia jest niezwykle ważna, gdy w biurze nie ma serwisu sprzątającego.

Niezbędne są też specjalistyczne środki do czyszczenia sprzętu elektronicznego. W ich nałożeniu pomoże ściereczka z mikrofibry.

Kuchnia

Dbanie o porządek w kuchni dotyczy wielu obszarów. Przede wszystkim warto mieć na uwadze lodówkę. Im więcej pracowników, tym więcej jedzenia przechowujemy w środku. To może prowadzić do wymieszania się zapachów. Aby zapobiec nieprzyjemnej woni w lodówce, warto jest zawiesić w niej specjalny pochłaniacz zapachów Arola.

Jeżeli w kuchni znajduje się zmywarka, należy regularnie dbać o jej czystość, używając płynu do czyszczenia zmywarek. Dobrym pomysłem jest też zakup soli do zmywarki Brilly, dzięki czemu wszystkie naczynia pracowników będą czyste i błyszczące.

W kuchni należy też zapewnić dostęp do ręcznika papierowego, płynu do mycia naczyń i zmywaka kuchennego.

Toaleta

To oczywiste, że w toalecie powinien znaleźć się papier toaletowy i dobre mydło do rąk, np. Sara od General Fresh. Warto jednak zadbać o coś zupełnie innego, czyli ochronę muszli przed nieczystościami. W tym celu warto jest zainwestować w olejek ochronny do WC oraz kostki do WC. To proste w użyciu środki, dzięki którym toaleta zawsze będzie czysta.

Dobrze, aby na wszelki wypadek w pracy znajdował się też udrożniacz do rur.

Jak dbać o porządek w pracy? Niezbędne środki

Istnieje kilka środków i akcesoriów, które muszą znaleźć się w każdej pracy i to bez względu na to, czy porządkiem w firmie zajmuje się osobna firma, czy też pracownicy. Są to:

Pamiętaj też, że porządek w pracy zależy głównie od nawyków pracowników. Dlatego zawsze warto jest poruszyć ten temat z innymi – czystość to podstawowa zasada BHP.

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania