Logo General Fresh
General Fresh 25 kwietnia 2016 3 min czytania
W kuchni

Jak dbać o zmywarkę?

dishwasher 1516

 

Zmywarka przestaje być luksusem. Zaczyna być niezbędnym sprzętem AGD w każdym domu. Za jej posiadaniem przemawia przede wszystkim oszczędność czasu i doskonale czyste naczynia bez wysiłku. Ale czy wiesz, co zrobić, żeby korzystanie z niej przynosiło zadowolenie przez wiele lat? Z nami poznasz najważniejsze zasady dbania o zmywarkę.

Zmywarka to nie śmietnik

 Zanim włożysz do zmywarki naczynia, resztki jedzenia zgarnij do kosza lub zlej je do zlewu. W ten sposób unikniesz zapchania filtrów. Uwaga: zmywarka może sobie nie poradzić z takimi substancjami jak parafina, nafta, benzyna – każda z nich może trwale uszkodzić zmywarkę.     

Drzwi otwarte

 Po zakończeniu cyklu i wyjęciu naczyń, nie domykaj drzwiczek. Pozwól zmywarce „oddychać”. Dzięki temu unikniesz    nieprzyjemnego zapachu i dasz ”odpocząć” uszczelkom.     

„… do zmywarek”

Używaj tylko detergentów dedykowanych do zmywarek. Płyny do ręcznego mycia naczyń nie mogą służyć za zamiennik tabletek lub proszków do zmywarek.


Sól zawsze i wszędzie

Nawet, jeśli używasz środka „3w1”, do każdego cyklu mycia dodaj sól do zmywarek. Dzięki temu kamień z wody nie będzie osadzał się na filtrach, uszczelkach i rurach odpływowych.


Czyste filtry i koszyczki

Co kilka tygodni wyjmij lub wykręcić filtry i koszyczki na sztućce. W jakim celu? Żeby je umyć. Najlepiej użyj do tego ciepłej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a potem dokładnie opłucz pod bieżącą wodą.


Drzwiczki jak nowe

Kiedy widzisz, że drzwiczki są brudne – po prostu je wytrzyj. Podobnie jak uszczelki. Użyj do tego wilgotnej szmatki, a potem osusz je czystą ściereczką, która nie pozostawia „kłaczków”. Co kilka/kilkanaście tygodni posmaruj uszczelki cienką warstwą najzwyklejszej wazeliny.  

   
Płyn do czyszczenia zmywarek

Co 6-8 tygodni zafunduj swojej zmywarce tak zwany „pusty cykl” z płynem do czyszczenia zmywarki. Zastosuj się do instrukcji podanej na jego opakowaniu, a Twoja zmywarka będzie jak nowa. Płyn oczyszcza i konserwuje komorę, dysze, rury odpływowe i inne niewidoczne elementy.

Warto pamiętać o tych prostych zasadach. General Fresh przygotował całą serię produktów dedykowanych do zmywarek. Dzięki nim nie tylko będziesz zadowolony z rezultatów każdego cyklu zmywania, ale dodatkowo zyskasz pewność, że zmywarka pozostanie sprawna przez długie lata. Ponadto w sprzedazy posiadamy także nabłyszczacz do zmywarki, który sprawi, że wszytskie naczynia będą lśnić jak nowe. 

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania