Logo General Fresh
General Fresh 5 lipca 2017 3 min czytania
W kuchni

Jak wyczyścić okap?

zrzut ekranu 2017 07 05 o 143646 6034

Okap kuchenny to dziś absolutne must have w każdym domu. Dzięki niemu opary, powstałe podczas kuchennych rewolucji, szybko zostają pochłonięte i nie psują atmosfery wokół. Im częściej smażysz, pieczesz i gotujesz, tym bardziej doceniasz zalety jego posiadania. Ale co zrobić, kiedy na okapie zgromadzi się tłusty osad i przebarwienia? Oto kilka podpowiedzi, jak wyczyścić okap.
 
Najtrudniejszy pierwszy raz

Zwykle o potrzebie czyszczenia okapu przypomina dopiero pogorszenie ciągu podczas jego pracy i nieestetyczny wygląd, który zaczyna rzucać się w oczy nie tylko Tobie. Pierwsze czyszczenie bywa najtrudniejsze. Ale my mamy na to sposób. A nawet dwa sposoby.
Pierwszy jest dla fanów stylu EKO:

  1. Przygotuj miksturę z wody i octu w proporcjach 1:1; najlepiej wymieszaj je od razu w butelce ze spryskiwaczem.
  2. Zdejmij kratkę z filtrem z okapu.
  3. Spryskaj kratkę mieszanką i zostaw na kwadrans.
  4. Wyszoruj kratkę ostrą stroną zmywaka kuchennego; w razie trudności spryskaj ponownie miksturą i zostaw na jeszcze kilka minut, po których powtórzysz czyszczenie.
  5. Wytrzyj kratkę ściereczką wypłukaną w czystej, ciepłej wodzie, a następnie wytrzyj do sucha – gotowe.

Drugi sposób jest dla wszystkich, a zwłaszcza dla tych, którzy nie tolerują zapachu octu i nie lubią eksperymentować z własnoręczną produkcją środków czyszczących. Zasady działania pozostają, jak w metodzie opisanej powyżej, ale miejsce wody z octem zajmuje Płyn Do Zabrudzeń Kuchennych – Splash „Czysta Kuchnia”. Co przemawia za tym, aby wykorzystać właśnie ten płyn?

  1. Wygoda – Splash „Czysta Kuchnia” jest od razu gotowy do użycia. Ponadto posiada wygodny spryskiwacz i jest w poręcznej butelce.
  2. Skuteczność – Splash „Czysta Kuchnia” jest niezawodny w usuwaniu wszelkich zabrudzeń, nawet tych najbardziej zaschniętych i tłustych.
  3. Szybkość – w przeciwieństwie do wody z octem, Splash „Czysta Kuchnia” zaczyna działać natychmiast i czas odmaczania uporczywych plam skraca się z kilkunastu do kilku minut.

 
A dla zachowania czystości…

Tutaj pojawia się słowo-klucz, czyli „regularność”. Aby okap już zawsze był czysty i w pełni sprawny, wystarczy raz w tygodniu przetrzeć go płynem do zabrudzeń kuchennych Splash „Czysta Kuchnia”. Postępuj zgodnie z zasadami podanymi na opakowaniu, a Splash „Czysta Kuchnia” zadba o Twój okap, zarówno od strony kratki z filtrem (nawet bez jej ściągania), jak i jego zewnętrznej obudowy.
 
Drugi sposób zachowania czystości okapu przez cały czas, może wydać Ci się nieco zaskakujący. Dlaczego? Ponieważ potrzebna będzie do tego celu... dowolna oliwa z oliwek lub olej. Nie – to nie żart – olej rozpuszcza olej. Kilka kropli oleju rozprowadź (palcami lub gąbką) po kratce, a następnie nakryj gorącą i mokrą szmatką. Zostaw na kilka minut. Po ich upływie, wytrzyj dokładnie kratkę i wypoleruj do sucha ręcznikiem papierowym.
 
Jak sam widzisz, okap może pochłaniać wszelkie tłuste opary, a sam pozostać idealnie świeżym. Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli tylko chcesz, aby Twój okap znów wyglądał jak nowy – sięgnij po Płyn Do Zabrudzeń Kuchennych – Splash „Czysta Kuchnia”. Z nami „spa” dla okapu zakończy się olśniewającym sukcesem. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

 

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania