Logo General Fresh
General Fresh 2 czerwca 2017 4 min czytania
W kuchni

Jak wyczyścić piekarnik?

zrzut ekranu 2017 06 07 o 111922 5967

W czołówce domowych horrorów, tuż obok „Mycie okien po półrocznej zimie” i „Usuwanie śladów po ataku ADHD u dzieci”, równie wysoko plasuje się tytuł „Czyszczenie piekarnika”. Zwykle, jeśli nie lubimy czegoś robić, odkładamy to na później. I jeszcze raz na później. I jeszcze raz... Koniec tego uciekania! Zmierz się z czyszczeniem piekarnika razem z nami już dziś!
 


Gruntowne Czyszczenie z Sodą i Octem w Duecie


Jeśli należysz do zwolenników nurtu „EKO” przedstawiamy sposób w sam raz dla Ciebie.
1. Do tematu trzeba podejść na zimno. I nie chodzi tylko o to, żebyś się nie emocjonował. Po prostu upewnij się, że piekarnik jest wystudzony.
2. Przygotuj stanowisko. Pod piekarnik wsuń kilka płacht zwykłej gazety i zrób z niej dywanik wokół. Unikniesz w ten sposób zabrudzenia podłogi.
3. Wyjmij ruszta i półki.
4. Namocz piekarnik. Do butelki ze spryskiwaczem wlej ciepłą wodę i ocet w proporcjach 50:50. Spryskaj mieszanką powierzchnię piekarnika. Czynność możesz powtórzyć kilkakrotnie. Ociekający płyn zbierz szmatką. Pozostaw tak zaprawiony piekarnik i...
5. Wróć do ruszt/półek. Weź stary ręcznik/prześcieradło i wyłóż nim wannę. Teraz połóż na nim ruszta/półki, posyp obficie sodą oczyszczoną i solą. Zalej je gorącą wodą. Zostaw ruszta w wodzie na 5 godzin. Jeśli nie jesteś radykalny w kwestii stosowania tylko ekologicznych środków, do namaczania można użyć również proszku do prania lub płynu do mycia naczyń.
6. Przygotuj „maseczkę oczyszczającą”. Zmieszaj w miseczce sodę oczyszczoną z ciepłą wodą (proporcje 50:50), aż zrobi się papka. Jeśli piekarnik jest wyjątkowo brudny, dodaj do tego taką samą porcję soli (to nadaje mieszance działanie szorujące). Dodatkowo warto dodać kilka łyżeczek płynu do mycia naczyń.
7. Zaaplikuj „maseczkę”. Załóż gumowe rękawiczki. Papkę nakładaj małym pędzelkiem lub starą szczoteczką do zębów. „Zabejcuj” nią całą wewnętrzną powierzchnię i drzwiczki piekarnika. Pozostaw maseczkę na kwadrans.
8. Przygotuj się do szorowania. Brzmi to strasznie, ale spokojnie – to nie będzie takie trudne. Do miski wlej ciepłą wodę, weź gąbkę i ściereczkę kuchenną. Na wszelki wypadek miej pod ręką również czyścik kuchenny.
9. Wyszoruj piekarnik. Zacznij od rozcierania papki okrężnymi ruchami. Kiedy zmywak mocno się zabrudzi – wypłucz go. Kiedy woda się zabrudzi – wymień ją. Szczególnie oporne zabrudzenia potraktuj pozostałościami papki i czyścikiem kuchennym. Wycierając piekarnik pamiętaj, aby w środku nie pozostawić śladów po miksturze. Zostaw piekarnik otwarty do zupełnego wysuszenia.
10. Wróć do łazienki. Gdy ruszta/półki dokładnie się odmoczą, z pomocą czyścika kuchennego ściągnij z nich pozostały brud. Prace wykonuj w rękawiczkach! Teraz spuść wodę i z pomocą słuchawki prysznicowej spłucz ruszta/półki. Kiedy wyschną, możesz włożyć je do czystego piekarnika. Gotowe!
 
Metoda jest bardzo skuteczna, ale wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Jednak – kto zaniedbał piekarnik, ten musi odpokutować. Nie chcesz więcej powtarzać tego procesu oczyszczania? Oto sposób na zawsze czysty piekarnik: Płyn do Zabrudzeń Kuchennych Splash Czysta Kuchnia. Ten innowacyjny płyn od General Fresh skutecznie i szybko usuwa wszelkie kuchenne zabrudzenia. Tłuszcz, nawet już zapieczony, przypalone okruszki i nieprzyjemny zapach spalenizny są bezsilne wobec unikalnej formuły, która została zamknięta w wygodnej butelce ze spryskiwaczem.
 
Wystarczy, że sięgniesz po Płyn do Zabrudzeń Kuchennych Splash Czysta Kuchnia, kiedy zobaczysz ciemniejące w piekarniku plamy tłuszczu, a generalne czyszczenie z sodą i octem nie będzie Ci więcej potrzebne. A to wszystko w imię naszej dewizy. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

 

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 4 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania