Logo General Fresh
General Fresh 18 stycznia 2023 5 min czytania
W kuchni

Jak zachować porządek w kuchni?

porzadkikuchnia

Porządek w Twojej kuchni jest ważniejszy, niż Ci się wydaje. Dzięki niemu zarówno sprzątanie, jak i gotowanie jest szybsze i przyjemniejsze. Jak o niego zadbać? Sprawdź nasze sposoby na to, jak pożegnać bałagan w kuchni. Poznaj patenty na przechowywanie i organizację.

Podstawa to organizacja w kuchni 

W Twojej kuchni wiecznie panuje chaos? Nie musi tak być. Kiedy wszędzie leżą brudne naczynia, blat pamięta jeszcze wczorajsze śniadanie, a lodówka skrywa jedzenie sprzed miesiąca, ani gotowanie, ani jedzenie nie jest przyjemne. Dlatego regularne sprzątanie jest tak ważne, a co więcej - nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Podstawą jest organizacja w kuchni. Dotyczy ona nie tylko przechowywania w szafkach, ale również planu sprzątania. Warto rozpisać sobie  zadania, jakie trzeba zrobić każdego dnia, a jakie raz na tydzień.

Co powinno znaleźć się na naszej codziennej liście? U nas są to:

  • zapakowanie i wypakowanie zmywarki;
  • mycie naczyń, których nie można włożyć do zmywarki;
  • przetarcie blatów i płyty;
  • odkurzenie podłogi.

Wszystkie te czynności nie zajmują wiele czasu. Jednak kiedy je wykonasz, zaskoczy Cię, jak niewiele potrzeba do tego, aby zachować porządek na co dzień.

Z kolei raz na tydzień warto:

  • wyrzucić śmieci i umyć kosze do segregacji śmieci;
  • umyć podłogę;
  • przejrzeć zawartość lodówki;
  • wymienić gąbki do mycia naczyń;
  • umyć fronty szafek.

Mycie wnętrza lodówki czy szafek nie wymaga tak dużej częstotliwości. Na spokojnie możesz o to dbać raz w miesiącu.

Pomysły na porządek w kuchni

Checklista za nami. Przyszła teraz pora na praktyczne pomysły na porządek w kuchni. Jak sobie ułatwić pracę? Przede wszystkim zacznij od tego, aby pozbyć się z blatów niepotrzebnych rzeczy, których nie potrzebujesz ciągle do przygotowywania posiłków.

Schowaj nadmiarowe rzeczy

Szafki kuchenne to miejsce, którego często nie doceniamy. Kiedy w Twojej kuchni jest zbyt dużo przedmiotów, łatwiej o bałagan. Warto zatem pochować rzeczy do szafek. Jeśli widzisz akcesoria kuchenne, których nie potrzebujesz na co dzień, schowaj je. Dzięki temu sprzątanie będzie prostsze.

Segregacja odpadów

Niech Twojej uwadze nie ujdą także pojemniki na odpady. Regularnie wyrzucaj śmieci i myj pojemniki. Dbając o organizację w kuchni, nie zapominaj o odpowiedniej segregacji. Wbrew pozorom nie potrzebujesz w tym celu dużej przestrzeni. Na rynku znajdziesz kompaktowe rozwiązania, które zmieszczą się w małej kuchni, takie jak wysuwane kosze.

Wyposaż się w środki do czyszczenia kuchni

Aby zadbać o porządek, warto zaopatrzyć się w dobre środki do czyszczenia kuchni. Dobrze, aby były one wielozadaniowe. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które możesz wykorzystać do czyszczenia szafek, blatów, okapów, piekarników, a także do płyt do gotowania. Tego rodzaju środku to Twoja odpowiedź na bałagan w kuchni. 

Organizacja kuchni - pomysły

Sprzątanie nie kończy się jednak na umyciu blatów i wyrzuceniu śmieci. Aby pożegnać na stałe bałagan w kuchni, wykorzystaj organizację kuchni. Sprawdź, jakie patenty na przechowywanie możesz wykorzystać u siebie.

Patenty na przechowywanie w kuchni

Organizacja w szafkach kuchennych ułatwi Ci nie tylko przechowywanie sztućców czy garnków. Pozwoli Ci również zadbać o funkcjonalność i efektywnie wykorzystać każdy zakamarek w każdej kuchni. Czego w tym celu potrzebujesz?

Nasze patenty na przechowywanie w kuchni opierają się przede wszystkim na ergonomii, która ułatwia gotowanie. Warto mieć pod ręką to, czego najczęściej potrzebujesz. Łyżki czy inne przybory kuchenne zajmują sporo miejsca. Wyjmij je zatem z szafek i umieść w pobliżu kuchenki. Pomoże Ci w tym stojak lub naścienne haczyki.

Do przechowywania sztućców niecenie są wielofunkcyjne organizery. Pozwalają one na segregację łyżek, widelców czy noży. Warto zwrócić uwagę na opcję rozsuwanych pojemników. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń.

W szafkach nie może również zabraknąć estetycznych pojemników do przechowywania żywności. Przesyp do nich sypkie produkty takie jak płatki, mąka czy orzechy. Nie tylko będą bardziej funkcjonalne, ale również ochronią żywność od ataku moli.

Bałagan w kuchni? Możesz mu zapobiec!

Dobrze zorganizowana przestrzeń ułatwia utrzymanie porządku. Dlatego warto zadbać o porządek nie tylko na blacie, ale również w szafkach. Dzięki temu wyczyszczenie kuchennej powierzchni będzie znacznie łatwiejsze. Przekonaj się samemu i zaprzyjaźnij się z organizacją w kuchni.

 

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 5 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania