Logo General Fresh
General Fresh 21 kwietnia 2023 5 min czytania
W kuchni

Nieprzyjemny zapach w lodówce? Pozbądź się go raz na zawsze! 

lodowka zapach

Z Twojej lodówki wciąż wydobywają się nieprzyjemne zapachy? Próbujesz wszystkiego i nadal nie wiesz, jak pozbyć się zapachu z lodówki? W poniższym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki, dzięki którym szybko i skutecznie usuniesz przykry zapach z wnętrza swojej lodówki. Do dzieła!

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza lodówki?

Brzydki zapach w lodówce to często spotykany problem, Istnieje jednak wiele trików na to, aby na stałe pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Do najskuteczniejszych sposobów należą:

Pochłaniacze zapachów

Po pierwsze, do tego, aby usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki możesz zastosować pochłaniacz zapachów. Produkt ten pochłania zapachy, dzięki czemu skutecznie absorbuje każdą nieprzyjemną woń. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy produkt spożywczy, jaki przechowujesz w lodówce zachowa swój własny, indywidulany zapach. Warzywa nie przesiąkną wonią mięs czy sosów (i odwrotnie), co zapewni wspaniały smak każdej przygotowywanej później potrawy. Co więcej, pochłaniacz zapachów do lodówki jest całkowicie bezpieczny - nie wydziela żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji i może być stawiany obok żywności.

Regularne czyszczenie lodówki

Aby uniknąć przykrego zapachu, musisz pamiętać o tym, by regularnie czyścić wnętrze lodówki. Dokładne i systematyczne mycie to doskonały sposób zarówno na to, żeby uniknąć, jak i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Jak skutecznie wyczyścić lodówkę?

W pierwszej kolejności dokładnie przejrzyj produkty znajdujące się we wnętrzu lodówki. Możliwe że źródłem nieprzyjemnych zapachów jest zepsute jedzenie. Sprawdź zatem, jaką datę ważności mają przechowywane w lodówce produkty spożywcze i pozbądź się przeterminowanych artykułów.

Kolejnym krokiem jest czyszczenie półek. Do mycia lodówki najlepiej będzie wykorzystać ciepłą wodę i ocet. Taka mieszanka skutecznie usunie brzydkie zapachy i sprawi, że wnętrze urządzenia będzie higieniczne

Skutecznym środkiem do umycia lodówki będzie także soda oczyszczona. Zmieszaj ją z wodą i mydłem, a uzyskaną mieszaniną umyj wnętrze lodówki. Następnie spłucz środek i zadbaj o to, aby wnętrze urządzenia dokładnie wyschło. W tym celu otwórz lodówkę i pozostaw ją tak na około 30 minut. Dzięki temu intensywne zapachy znikną, a Ty będziesz cieszyć się idealnie czystym urządzeniem.

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych

Chcesz, aby brzydki zapach raz na zawsze zniknął z Twojej lodówki? Pochłaniacz zapachów i regularne mycie lodówki to jedne ze sprawdzonych sposobów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Warto dołączyć do nich również odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych - wówczas nieprzyjemna woń na stałe opuści wnętrze Twojej lodówki.

Jak powinno wyglądać przechowywanie w lodówce artykułów spożywczych? Przede wszystkim jedzenie należy przekładać do szklanych lub plastikowych pojemników na żywność. W ten sposób dłużej zachowa ono swoją świeżość. Dzięki temu nie będzie się psuło i nie będzie wydzielało brzydkich zapachów.

Jakimi produktami można usunąć brzydki zapach z lodówki?

Podobnie jak pochłaniacz zapachu, działać będą również niektóre produkty spożywcze. Należą do nich:

Mielona kawa

Idealnym sposobem na to, aby pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, są zmielone ziarna kawy. Wsyp do miseczki świeżo zmieloną kawę i umieść naczynie w lodówce - przyjemny zapach gwarantowany! Pamiętaj jednak o tym, aby nie przykrywać miseczki żadnym talerzykiem oraz, aby wymieniać ziarna przynajmniej raz na dwa dni. Dzięki temu skutecznie usuniesz nieprzyjemną woń z lodówki i wprowadzisz do niej przyjemny orzechowy zapach.

Cytryna

Kilka plasterków cytryny, położonych na półkach w lodówce, sprawi, że niechciane zapachy będą tylko odległym wspomnieniem. Dlaczego tak się dzieje?

Cytryna wykazuje wiele cennych właściwości - m.in. pochłania zapachy oraz wykazuje działanie antybakteryjne. Dzięki temu z jej pomocą możliwe będzie usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki.

Cynamon

Dobrym sposobem na brzydki zapach jest również cynamon. Poza zdolnością pochłaniania zapachów, posiada on również właściwości antybakteryjne, przeciwpleśniowe i wirusobójcze. Przełam laskę cynamonu na pół ni umieść ją w swojej lodówce. Skuteczność gwarantowana!

Jabłko i goździki

Usunąć intensywną woń z lodówki może również owocowy odświeżacz. Do jego wykonania będziesz potrzebować jabłko oraz goździki. Przekrój jabłko na pół, powbijaj goździki i umieść własnoręcznie wykonany odświeżacz na wybranej półce. Nie zapominaj o systematycznej wymianie owoców - dzięki temu uzyskasz przyjemny zapach w lodówce.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 5 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania