Logo General Fresh
General Fresh 18 lipca 2018 4 min czytania
Lifestyle

O czym pamiętać przed wyjazdem na urlop?

old 1130743 640

Sezon urlopowy trwa. W czasie przygotowań do wyjazdu mało kto myśli o sprzątaniu, a to może mieć przykre konsekwencje... Nieprzyjemny zapach z kosza i ogólny rozgardiasz tuż po powrocie potrafi popsuć dobry pourlopowy nastrój. Co zrobić, aby tego uniknąć? Sprawdź, o czym warto pamiętać przed wyjazdem na urlop, aby po jego zakończeniu móc powiedzieć „nie ma jak w domu”.

Odkurzanie

Kiedy już spakujesz walizkę, torbę czy plecak, zbierz wszystkie rzeczy, które nie znalazły ostatecznie miejsca w bagażu i odłóż na właściwe im miejsce. Wszystkie śmieci, jakie powstały podczas przygotowań, wyrzuć do worka na śmieci. Kiedy w mieszkaniu panuje już ogólny ład, możesz przystąpić do odkurzania. Być może myślisz, że nie ma to sensu, skoro podczas Twojej nieobecności kurz i tak będzie osadzał się na meblach i podłodze, jednak – to tylko część prawdy. Jeśli nie poodkurzasz przed wyjazdem, po powrocie zastaniesz wielką „kurzową kumulację”. Ponadto, jeżeli nie odkurzysz podłogi i nie zetrzesz blatów w kuchni, zostawiasz zaproszenie dla domowych insektów, które w ciszy i spokoju urządzą sobie ucztę na pozostawionych okruszkach. Kiedy skończysz odkurzanie, opróżnij worek/pojemnik odkurzacza.

Kontrola odpływów

Dzięki realizacji pierwszego punktu, zapewniłeś sobie ogólne wrażenie porządku. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że pozostawiasz naprawdę czyste mieszkanie, zadbaj, aby po dłuższej nieobecności nie powitał Cię zapach z serii „czar kanalizacji”. Najczęstszym powodem takiego nieświeżego zapachu są niedrożne odpływy i rury. W celu ich oczyszczenia, sięgnij po środek do udrażniania rur Nurek. Dzięki niemu szybko i bez zbędnego wysiłku pozbędziesz się wszelkich osadów, resztek, a nawet sierści czy włosów, które dostały się do odpływu umywalki, zlewu, wanny czy brodzika.

Czysty zlew

Skoro wywołaliśmy już temat zlewu, warto poświęcić mu jeszcze chwilę uwagi, bo to na jego powierzchni gromadzi się tłuszcz z naczyń, osadzają naloty po kawie i herbacie, a także resztki z posiłków. Nie trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać tak pozostawiony zlew, kiedy wrócisz po urlopie. Dlatego w dniu wyjazdu weź do ręki zmywak kuchenny i mleczko do czyszczenia General Fresh. Nanieś na wilgotną gąbkę odrobinę mleczka i rozprowadź je po powierzchni zlewu, a następnie przetrzyj kilka razy i spłucz. Do szybkiego wyczyszczenia plam na blacie, kuchence i innych urządzeniach możesz wykorzystać płyn Splash Czysta Kuchnia w wygodnej formie sprayu.

Higiena w WC

Twoja toaleta to jeszcze jedno miejsce, którego nie powinieneś pozostawić bez kontroli czystości. Zagęszczony płyn do WC Action Force Dynamic szybko i skutecznie usuwa wszystkie zabrudzenia i osady, które, jak wiesz, są idealnym miejscem dla rozwoju wirusów i bakterii. Na szczęście mycie WC z płynem Action Force Dynamic zajmuje dosłownie chwilę.

Śmieci „na wyjazd”

Ostatnią, ale zarazem jedną z najważniejszych czynności, o jakich trzeba pamiętać przed wyjazdem, jest wyniesienie wszystkich śmieci. Jeśli o tym zapomnisz, cały Twój trud może pójść na marne. Zapach, jaki podczas wielodniowej nieobecności wytworzy zawartość kosza, może zrujnować powrót do domu. Kiedy zabierzesz śmieci, od razu załóż nowy worek.

Być może ta lista to dla wielu „oczywista oczywistość”. Jednak mając na względzie, jak wiele masz na głowie przed wyjazdem na urlop, warto przygotować sobie „ściągę”, która nie pozwoli Ci zapomnieć o najważniejszych zadaniach porządkowych. Bo pozostawienie czystego mieszkania to nie tylko świeży zapach po powrocie, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Pamiętaj: tam gdzie zabrudzenia, tam i drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania