Logo General Fresh
General Fresh 14 kwietnia 2016 3 min czytania
W kuchni

Zastosowania folii aluminiowej, o których nie miałaś pojęcia

foil 1512

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że folia aluminiowa ułatwia wiele czynności związanych z gotowaniem, pieczeniem i przechowywaniem żywności. Ale czy wiesz, że taka folia może przydać się również podczas sprzątania i pomoże Ci zmniejszyć rachunki za prąd, a nawet ogrzewanie? Oto kilka niezwykłych (i niezwykle praktycznych) zastosowań folii aluminiowej.

 

Wyczyści srebro

 

Wystarczy, że niewielką miseczkę dokładnie wyłożysz folią (błyszcząca strona na zewnątrz) i wsypiesz do niej sól (5 łyżeczek na litr wody). Zalej sól gorącą wodą i wymieszaj. Do tak przygotowanej kąpieli włóż poczerniałą srebrną biżuterię. Możesz ją tak zostawić na całą noc. Rano wyjmij, obmyj wodą z mydłem, opłucz i osusz. Będziesz zdumiona jak niewiele potrzeba, aby Twoje srebro odzyskało dawny blask.

 

Ochroni sztućce

 

Eleganckie sztućce, które kładziesz na stole tylko od święta, często dzielą los podobny do biżuterii. Jeśli nie chcesz, aby Twoje łyżki, widelce i noże zmatowiały, to po umyciu i wytarciu do sucha owiń je w folię. Zrób to starannie. Matowa strona folii powinna pozostać na wierzchu.

 

Odnowi żelazko

 

Kawałek folii zwiń w błyszczącą kulkę, która posłuży Ci za czyścik do żelazka. Pocierając kulką o stopę żelazka usuniesz nalot z kamienia, poprzyklejane „kłaczki” i inne zabrudzenia. W ten sam sposób możesz wyczyścić garnek lub patelnię, które zbyt długo pozostawały na włączonej kuchence.

Pomoże prasować

Folia aluminiowa świetnie oddaje ciepło. Zdejmij pokrowiec z deski do prasowania, owiń jej powierzchnię folią (błyszcząca strona na wierzch) i załóż z powrotem nakrycie. Ciepło ze stopy żelazka będzie zatrzymywać się na folii i tkaniny szybciej staną się gładkie. Jednocześnie zaoszczędzisz czas i prąd.

 

Umili sezon grzewczy

 

Wiele osób montuje za grzejnikami specjalne ekrany, które mają zmniejszyć straty ciepła. Ty możesz zrobić taki ekran sama! Wystarczy karton, taśma dwustronna i folia aluminiowa. Po bokach dużego kartonu (powinien być nieco większy niż obszar, jaki zasłania grzejnik) przyklej dwustronną taśmę. Kiedy odkleisz zabezpieczenia cały karton zakryj folią aluminiową. Pamiętaj, żeby błyszcząca strona pozostała na zewnątrz. I gotowe. Samodzielnie i bez zbędnych wydatków stworzyłaś ekran, który zredukuje straty ciepła, jeśli tylko umieścisz go między ścianą a grzejnikiem.

 

Folia aluminiowa ma jeszcze wiele innych zastosowań. Niektórzy używają jej do ostrzenia nożyczek, a wiele kobiet uważa, że folia może być najlepszym materiałem do stworzenia zbroi dla małego rycerza lub korony dla księżniczki. Ważne, żeby była wytrzymała tak jak folia aluminiowa General Fresh. Wybierając naszą najdłuższą rolkę możesz być pewna, że folii wystarczy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także do innych domowych wyzwań.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania