Logo General Fresh
General Fresh 9 sierpnia 2019 3 min czytania
W kuchni

Jak wyczyścić czajnik?

shutterstock 1049160185 6496

Kamień wewnątrz czajnika wygląda nieestetycznie. Dodatkowo z czasem można go zauważyć nawet w naszych kubkach. Dowiedz się, jak wyczyścić czajnik, aby problem wapiennego osadu stał się przeszłością!

Jak wyczyścić czajnik domowymi sposobami?

Zazwyczaj, gdy zastanawiamy się, jak wyczyścić czajnik, na myśl przychodzą nam domowe sposoby, dzięki którym nie musimy wychodzić na zakupy. Cztery najpopularniejsze przedstawiliśmy poniżej.

  • Ocet – do czajnika należy wlać szklankę octu i pół szklanki wody, a następnie zagotować mieszankę. Po godzinie można opróżnić i umyć czajnik. Aby pozbyć się zapachu, wystarczy zagotować wodę 2-3 razy.
  • Coca-Cola – wystarczy wlać szklankę napoju i ⅓ szklanki wody, a potem wszystko zagotować. Po ostygnięciu mieszanki czajnik należy umyć.
  • Sok z cytryny lub kwasek cytrynowy – do czajnika wlej szklankę soku z cytryny lub 2 łyżeczki kwasku zmieszanego z wodą (naczynie powinno być zalane do połowy). Zagotuj, odczekaj aż ostygnie i umyj. 
  • Obierki ziemniaczane – jeśli masz obierki z ziemniaków po obiedzie, możesz wsypać je do czajnika i zalać wodą. Następnie wszystko ugotuj, wymień wodę i raz jeszcze ugotuj.

Jak wyczyścić czajnik? Domowe sposoby są dobre, jednak należy pamiętać, że sok z cytryny czy obierki ziemniaczane to bardzo delikatne odkamieniacze. Mogą sobie nie poradzić z niektórymi osadami. Dodatkowo domowe sposoby są rozwiązaniami, które często wymagają powtórzenia całego procesu. Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić czajnik raz a dobrze, możesz użyć profesjonalnych odkamieniaczy.

Jak wyczyścić czajnik – profesjonalne rozwiązanie 

Odkamieniacze do czajników nie są tak popularne jak odkamieniacze do rur, ale tego typu środek znajdziesz m.in. w ofercie General Fresh.

Odkamieniacz do czajników i ekspresów Splash to doskonała odpowiedź na pytanie, jak wyczyścić czajnik. Saszetka produktu skutecznie usuwa kamień, a stosowana regularnie sprawi, że odkamienianie nie będzie już problemem. Formuła odkamieniacza opiera się na kwasie cytrynowym, który został wzbogacony o środki wspomagające jego działanie.

Dlaczego warto czyścić czajnik?

Wiesz już, jak wyczyścić czajnik, ale wiedza o tym, dlaczego to robić, sprawi, że będziesz dbać o jego czystość regularnie. Naczynie w kamieniu jest bowiem problemem nie tylko estetycznym. Osad z czasem przedostaje się do naszych kubków i zmienia smak herbaty czy kawy. Dodatkowo sprawia, że woda dłużej się gotuje. Dlaczego ma to znaczenie? Im dłużej czajnik gotuje wodę, tym więcej energii pobiera. W efekcie płacimy większe rachunki. Systematyczne czyszczenie czajnika jest więc sposobem na… oszczędzanie!

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania