Logo General Fresh
General Fresh 27 stycznia 2017 3 min czytania
W kuchni

Kiedy warto sięgnąć po pochłaniacze zapachów?

zrzut ekranu 2017 01 27 o 145622 2530

W każdym domu są takie miejsca, których zapach nie jest powodem do dumy. Problem dotyczy zwłaszcza małych pomieszczeń lub wnętrza mebli, które na co dzień pozostają za zamkniętymi drzwiami. W takich przypadkach z pomocą przychodzą pochłaniacze zapachów. Chcesz wiedzieć, kiedy i jak je stosować? Tutaj dowiesz się wszystkiego.

Czym jest pochłaniacz zapachów?

Wiele osób słysząc o pochłaniaczach kojarzy je z środkami zapachowymi. Jednak pochłaniacz zapachów nie jest klasycznym odświeżaczem powietrza. Na czym polega różnica? Podstawową funkcją odświeżaczy jest wprowadzenie do powietrza nowych, przyjemniejszych dla powonienia aromatów. W przypadku pochłaniaczy ich głównym zadaniem jest absorpcja i neutralizacja przykrych zapachów. Krótko mówiąc, pochłaniacze sprawiają, że brzydki zapach znika.

Gdzie stosować pochłaniacz zapachów?

Pochłaniacze są niezastąpioną pomocą w przypadku przestrzeni narażonych na nieprzyjemnie aromaty przez cały czas. Należą do nich przede wszystkim małe składziki i pawlacze, szafy i garderoby, szafki na buty, kosze na śmieci, a także lodówki. Ta ostatnia pozycja jest szczególna, bo przecież oznacza bezpośredni kontakt z żywnością. Nic dziwnego, jeśli chcesz zapytać:

Czy pochłaniacz zapachów jest bezpieczny?

Odpowiedź na to pytanie brzmi TAK. Jednak jest jeden warunek: trzeba wybrać specjalny pochłaniacz zapachów do lodówki. Dzięki pochłaniaczowi dedykowanemu do lodówek nie tylko unikniesz przenikania zapachów między poszczególnymi produktami, ale zyskasz pewność, że ta świeżość nie zagraża zdrowiu. Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt spełnia te wszystkie warunki, koniecznie wybierz pochłaniacz zapachów do lodówki Arola Magic Cool od General Fresh.

Coś więcej niż pochłaniacz

Pochłaniacze zapachów od General Fresh wyróżnia niebywała skuteczność, ale nie tylko... I tak oto pochłaniacz zapachów do szafek na buty Arola posiada wkład z aktywnego węgla, który radzi sobie nawet z uciążliwym zapachem przepoconego i mokrego obuwia. Co ważne, wkład jest bardzo chłonny, więc pozostaje skuteczny przez długi czas. Z kolei pochłaniacz zapachów do kosza na śmieci nie tylko neutralizuje nawet najuciążliwsze zapachy, ale w ich miejsce pozostawiają przyjemny aromat. Podobnie działa odświeżający dysk do szafy „Świeża szafeczka” Arola. Dyski można stosować w szafach i szafkach z najróżniejszymi materiałami. Nasz dysk nie pozostawia żadnych śladów, zarówno na tkaninach, jak i papierze. Warto zwrócić uwagę, że dysk o zapachu lawendy działa również jako środek profilaktyczny przeciw molom odzieżowym.

Pochłaniacze zapachów od General Fresh to prosty sposób na zachowanie przyjemnej świeżości w miejscach, w których do tej pory wydawało się to niemożliwe. Bo – jak już wiesz – dla General Fresh nie ma nic niemożliwego. A wszystko z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 3 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania
nieprzyjemny zapach z lodowki1
W kuchni
Kuchnia to jedno z pomieszczeń w domu o które należy regularnie dbać. To właśnie tutaj codziennie...
Logo General Fresh
General Fresh
2 sierpnia 2023 7 min czytania
plytaindukcyjna
W kuchni
Chcesz zachować swoją płytę indukcyjną w nienagannej czystości? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, ...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2023 5 min czytania